Sponsorlu Bağlantı
Saç Bakımı

Yıpranmış Saçlar İçin Evde Maske Yapımı

sponsorlu bağlantı

Saçlarımız, vücudumuzun en değerli aksesuarıdır. Özellikle kadınlar için kendini ifade etme biçimidir.Kadınlar ruhunda hissettiği enerjiyi saç renginden ve modelinden dışarıya yansıtır. Bu işlemler de çoğu zaman saçı yıpratan ağır kimyasallarla yapılır. Yıpranmış saçlar için maske kürleri, saçın ihtiyaç duyduğunu nemi geri getirir. Fön ve boya gibi işlemler sonucu oluşan kuruluk saç tellerini inceltir ve zamanla kopmaya başlar. Bu kopmalar özelikle saç uçlarında kırık olarak görünür. Saç zamanla cansızlaşmaya ve yavaş uzamaya başlar.

Yıpranmış saçlar için maske ürünleri ne yazık ki çok hesaplı ürünler değildir. Üstelik tek ürünle bakım yapmak, çoğu zaman yeterli olmaz. Bu yüzden evde saç bakım maskesi hazırlamak hem hesaplı hem de doğal olacaktır. Hazır satılan ürünlerin pek çoğunda kullanılan kimyasallar, anlık düzelme sağlasa da kalıcı iyileşme sağlamıyor. O nedenle size evde saç bakım maskesi hazırlayabileceğiniz ufak tarifler önereceğiz.

Yıpranmış Saçlar İçin Evde Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır?

Yıpranmış saçlar için saç bakım maskesi hazırlamadan önce saçlarınızın uç kısımlarını uzman bir kuaföre kontrol ettirin. Kurtarılamayacak derecede kurumuş ve kırılmış saçlar işinizi zorlaştırabilir. O nedenle önce bu kısımlardan kurtulup daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.Evde saç bakım maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler her mevsim kolaylıkla bulabileceğiniz ürünler olacaktır. Pratik ve kolay hazırlanabilecek bir kaç tarifimiz var. İstediğiniz kürü deneyip uygulayabilirsiniz.

 

Yumurta ve zeytinyağı kürü:

Zeytinyağı mucizesini bilmeyen yoktur. Yumurtanın içinde bulundurduğu proteinle birleşince muhteşem bir onarıcı bakım kürü oluyor. 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 tane yumurtayı güzelce çırpın. Kökten uca doğru masaj yaparak yedirin, bone ile 45 dakika bekledikten sonra iyice durulayın. Koku kalmaması için durulamaya son derece özen gösterin.

Sarımsak ve zeytinyağı kürü:

Kabul edelim ki bu kür, çok hoş kokular içermeyecek. Fakat yıpranmış saçlar için maske yapımında sarımsak vazgeçilmez bir üründür. Onarıcı olduğu kadar saçın gür çıkmasına da yardımcı olur. 3 diş sarımsağı en ince rendeden geçirip 2 kaşık zeytin yağı ile karıştırın. Saçınıza uygulayın. Biraz bekletip iyice durulayın.

Avokado kürü:

Hazırlayacağınız bu kürde yok yok diyebiliriz. Zeytin yağı ve bal ile saçlarınız parlak bir görünüm elde ederken avokado ile müthiş bir vitamin takviyesi yapmış olacaksınız. Yarım avokadoyu püre halinde ezin. 2 kaşık zeytin yağı ve 1 kaşık bal ekleyin. Saçınıza uygulanıp bekletin.Bone kullanırsanız daha faydalı olacaktır. Daha sonra durulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir >>> Keratin Bakımı Hakkında Bilmek İsteyeceğin Her Şey! <<<

Evde Saç Bakım Maskesi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yıpranmış saçlar için saç bakım maskesi yaparken alerji ihtimalini göz ardı etmeyin. Herhangi bir reaksiyon görürseniz hemen bırakın ve durulayın. Saç bakım maskesi yaptıktan sonra bir kaç için saçınıza ısı uygulamayın. Fön, maşa ve düzleştirici kullanmayın. Bunlar, maskenin tüm özelliğini kaybetmesine sebep olacaktır. Saç bakım maskesi temiz saça uygulanırsa daha fazla yarar sağlayacaktır. O nedenle en az bir gün öncesinden duş almış olmalısınız. Yıpranmış saçlar için saç bakım maskesi uygulamaya başladıysanız tek seferde sıkılıp bırakmayın. 5 günde bir ya da en az haftada bir olmak üzere tekrar edin. Bu tariflerde ya da temin ettiğiniz başka kürlerde zeytin yağı, badem yağı gibi ürünler görebilirsiniz. Bu yağların organik olmasına özen gösterin. Ayrıca soğuk pres yağlar vitamin bakımından önemlidir. Piyasada çok çeşitli ürünler mevcuttur. Satın alırken bu kategoride olan ürünlerden temin etmeye özen gösterin. Son olarak saç tipinize göre ve saçınızın ihtiyaç duyduğu aralıklarda maske uygulayın.

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close