Sponsorlu Bağlantı
Sağlık

Voltaren Emulgel

sponsorlu bağlantı

Voltaren Emulgel Pomad Nedir?

Voltaren Emulgel Pomad 50g’lık tüplerde bulunan pomattır. Sürüldüğü yerlerdeki ağrıyı giderir. Voltaren pomad, darbe ve hasar sonucu vücutta oluşan ödemi giderici etkiye sahiptir.  İltihaplı ve iltihapsız bölgesel romatizmalarda, sırt, boyun, bel, bacak ve yüzeysel eklem ağrılarında, spordan kaynaklanan incinmelerin tedavisi için ihtiyaç duyulan bölgeye masaj yapılarak uygulanır ve emilmesi beklenir. Hasar veya darbeden dolayı oluşan ağrının ve şişkinliğin giderilmesini sağlar.

Voltaren Emulgel Pomad Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Voltaren Pomad geniş alanlara uzun süreli uygulamak için uygundur. Kısa sürede zedelenen bölgedenin iyileşmesini beklemek yanlış olacaktır.
 • Voltaren jel topical uygulanan jel formunda ilaçtır. Ağız içine uygulanmaz.
 • Voltaren jel’i  kas ve eklem ağrılarında (incinme, burkulma, ezilme gibi) doktor tavsiyesi dışında ya da tendonitte 2 hafta, artrit ağrısında 3 haftadan uzun süre kullanmayınız.
 • Özellikle hamileliğinin son 3 ayında kullanılmaz. Voltaren’i hamilelikte doktorunuz tarafından gerek görülmedikçe kullanmayınız.
 • Emzirme döneminde de hamilelikte olduğu gibi gerekli görülmedikçe kullanmayınız.
 • Voltaren ağrı kesici krem açık yaralara, yanıklara, kesik ve egzamalı  bölgelere uygulanmamalıdır.
 • İçeriğinde bulunan propilen glikol ciltte iritasyona sebep olabilir.
 • Voltaren merhem kullanırken nefes kesilmesi, ağız etrafında, yüzde, boğazda şişlik gibi alerjik reaksiyonla karşılaşırsanız hemen hekiminize bildirin ve en yakın sağlık kuruluşuna müracaat edin.
 • Voltaren jel kullanırken güneş ışınlarından ve UV ışınlarından uzak durun. Cilt hassasiyetini arttırır ve yanıklara sebep olabilir.
 • Tedavi edilen bölgeyi herhangi bir şeyle sarmayın, kapatmayın. Soğuk veya sıcak herhangi bir kompress uygulamayın.
 • Voltaren jeli uyguladıktan sonra en az bir saat cildinizi su ile temasından kaçının, en az 1 saat duş almayın.
 • Voltaren Emulgel  30°  altında, oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Voltaren Jel Ne İçin Kullanılır?

Voltaren jel iltihaplı ve iltihapsız bölgesel romatizmalarda, sırt, boyun, bel, bacak ve yüzeysel eklem ağrılarında, spordan kaynaklanan incinmelerin tedavisi için kullanılır. Cilt üzerine, hasar gören bölgeye parmak uçlarıyla ovularak uygulanır.

Voltaren Krem Ne İşe Yarar?

Voltaren krem hasarlı bölgede oluşan ödemi ve ağrıyı ortadan kaldırır. Hasar veya darbeden dolayı oluşan ağrının ve şişkinliğin giderilmesini sağlar.

Voltaren Emulgel Pomad Etken Maddesi Nedir?

Voltaren emulgel pomad’ın etken maddesi diklofenak dietilamonyum’dur. Voltaren jel topikal olarak kullanıma uygundur. 1 g Voltaren Emulgel 11.6 mg diklofenak dietilamonyum ( 10 mg diklofenak sodyuma eşdeğer) ve diğer yardımcı maddeler yanında izopropil alkol, propilen glikol, krem parfüm 45 içerir.

Voltaren Emulgel Pomad’ın Yan Etkileri Nelerdir?

Voltaren Emulgel Pomad’ın yan etkileri, cilt hastalığı (iltihaplanma ve egzama gibi), ciltte döküntü, ışık hassasiyeti, kaşıntı ve kızarıklıktır.

Aşağıdaki durumlardan herhangi bir etkiyi gzölemlerseniz ilacı kullanmayı derhal bırakın, doktorunuza bildirin ve en yakın sağlık kurumuna başvurun.

 • Ağız, yüz, dil ve boğazda şişme
 • Sıvı kabarcıklı deri döküntü veya kurdeşen
 • Hırıltı veya kısa nefes alma, göğüste daralma hissi (astım)

Eğer bu belirtiler sizde görülüyorsa Voltaren jele alerjiniz var demektir. Acil müdahaleye ihtiyacınız olabilir. Bu yan etkiler sıklıkla görülen yan etkiler değildir.

Voltaren Emulgel Pomad Çocuklar Kullanabilir Mi?

Voltaren jel çocuklarda ve 12 yaşından küçük ergenlerde kullanımı önerilmemektedir.

Voltaren Emulgel Hamilelikte Kullanımı

Voltarenin hamilelikte kullanımı ile ilgi en sık sorulan sorulardan biri voltaren hamilelere zararlı mıdır? sorusudur.

Voltaren prospektüsünden aynen şu ifade yer almaktadır:

” VOLTAREN EMULGEL’i özellikle gebeliğin 3. trimesterinde olmak üzere kesinlikle gerekli olmadıkça hamilelikte kullanmayınız. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.”

Voltaren Emulgel Pomad’ın Yaşlılarda Kullanımı

Voltaren Emulgel Pomadı yaşlılar normal yetişkin dozunda kullanabilirler.

Voltaren Muadili

Voltaren muadili olarak dikloron gösterilir. Dikloron jelin de voltaren jel gibi etkin maddesi diklofenak dietilamonyum’durm. Dikloron jel vücuttaki iltihabı ve ağrıyı giderir, cilt yüzeyine topikal olarak uygulanır.

Voltaren Ağrı Kesici Mi?

Voltaren ağrı ve iltihap tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ağrı iltihap ve şişlikleri hafifletir, bunun yanında ateş düşürücü etkiside vardır. Voltaren kas gevşetici ilaçtır.

Voltaren Emulgel Kullananlar

Voltaren jel kullananlar ve voltaren jel kullanıcı yorumları aşağıdadır.

 • Her türlü adele agrısına iyi gelen mucizevi bir ilactır bu… Kremi cok etkilidir ama iğnesi bambaşkadır. Boynu tutulan kişiye hemen bu ilacın iğnesi yaptırılmalıdır. Çok kısa bir süre icerisinde tutulan boyun kendini bırakacaktır.
 • Voltaren merheminin yaninda ignesi de vardir, ozellikle adet sancisi ceken bayanlar, durum hakikaten elden ciktigi zaman kullanirlar.
 • Her türlü adele agrısına iyi gelen mucizevi bir ilactır bu…kremi cok etkilir ama ignesi bambaskadır. Boynu tutulan kisinin hemen bu ilacın ignesi yaptırmalıdır.
 • Bir ilacı öveceğim asla aklıma gelmezdi ama bu gerçekten mük-kem-mel.
 • Ayak bileğim kırılmasına ramak kalacak şekilde burkuldu. Jel şeklinde olanını burkulan yere canım yansa da ovarak sürmemin çok iyi geleceğini söylediler. ayağım normal büyüklüğünün üç katı filan olduğu halde bunu uyguladığımın ertesi sabahında korkarak baktığımda şişliğin yarıya inmiş oldugunu görerek kendisini keşfedene piyasaya sürene satana filan işte emeği geçen herkese minnetim var.

Voltaren Krem Ne Kadar?

Voltaren jel fiyatı %1 50 mg pomad olarak, 4 Ocak 2019 tarihi itibariyle 11.49 Tl’dir.

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close