Sponsorlu Bağlantı
Sağlık

SaffNight Nedir? Ne İşe Yarar?

sponsorlu bağlantı

SaffNight Nedir?
SaffNight Kapsül Nasıl Kullanılır?
SaffNight Faydaları Nelerdir?
SaffNight İçeriği
Gıda Takviyesinin Faydaları
Yan Etkileri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

SaffNight Kapsül

Saff Night 20 kapsül bulunduran içeriği Valerian, melisa ve safran bitki özleriyle formüle edilmiş gıda takviyesidir, ilaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz, doktor tavsiyesi üzerine uyku problemi yaşayan kişilerin kullanımı için uygundur. Bu yazımızda Saffnight nedir, nasıl kullanılır, Saffnight faydaları nelerdir ve içeriği nedir bunları inceleyeceğiz.

SaffNight Nedir?

Rahat uykuyu hedefleyen  safran melisa ve valerian içeren takviye edici gıdadır.

SaffNight Kapsül Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz tarafından tavsiye edildiğinde, tavisye edilen günlük porsiyon miktarı 11 yaş ve üzeri için akşam yemeğinden sonra günde 1 kez 1 kapsül şeklindedir.

Çocuklarda kullanımı:

Saff night kapsüller 11 yaşından küçük çocuklar için tavisye edilmez.

SaffNight Faydaları Nelerdir?

Saffnightta bulunan etken maddelerden birisi olan melisa bitkisi genel olarak sakinleştirmek ve bilinci geliştirmek için kullanılan bir bitkidir. Kaygı giderici ve endişe azaltıcı özelliğe sahiptir. Dinginlik ve rahat uyku sağlar. Stressli iseniz bilişsel güçlendirme faydasınıda görmeniz mümkündür. Sakinliği sağladığı için sık sık uyanma, hafif uyuma, huzursuzluk ve sinirsel nedenlerle uyuyamamaya karşı kullanılır.

SaffNihgt İçeriği:

Valerian Ekstresi: 120,00 mg

Mellisa Ekstresi: 80,00 mg

Safran Ekstresi: 30,00 mg

Hidoksipropil Metil Süloz, Portakal Aroması, Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları, Silikon Dioksit, Meyan Kökü Aroması

Alerjen Uyarısı:  Gluten İçerebilir.

Valerian Ekstresi:

Kedi otunun beyindeki mekanizmasının, benzodiazepin ilaçlarınınkine benzediği düşünülmektedir. Avrupada uykusuzluğa ve ankisiyeteye karşı kullanılmaktadır. İtalya, Belçika ve İsviçre  gibi ülkelerde  uykusuzluk proplemi için reçetesiz satılan bir ilaç olarak onaylanmıştır. Kedi otu olarak bilinen Valerian root stress altındayken rahatlamanıza yardımcı olur.

Mellisa Ekstresi:

Sinirleri yatıştırıcı, sakinleştirici özellikleri vardır. Gerginliği azaltır günün yorgunluğunu alır ve vücutta oluşan ağrıları giderir. Uyku problemlerini ortadan kaldırmak için birçok bitkisel çayda ve ilaçta kullanılır.

Safran Ekstresi:

En pahalı bitkiler arasında yer alan safran: astım, öksürük, boğmaca ve balgamı (balgam söktürücü olarak) gevşetmek için kullanılır. Ayrıca uyku problemleri (uykusuzluk), kanser, “atardamarların sertleşmesi” (ateroskleroz), bağırsak gazı (şişkinlik), depresyon, Alzheimer hastalığı, korku, şok, kan tükürme (hemoptizi), ağrı, mide ekşimesi ve kuru cilt hastalıkları içinde kullanılır.

Gıda Takviyesinin Faydaları

Sağlığımıza faydalı olduğunu düşündüğümüz gıda takviyelerini kullanmak yerine dengeli ve düzenli beslenerek vücudumuzun ihtiyacı olan desteği alabiliriz. Gıda alerjisi gibi sağlık durumu bazı gıdaları tüketmeye elverişli olmayan veya bazı besinlerin emilimini engelleyen karaciğer veya gastrointestinal hastalıkları olan kişiler gıda takviyesi kullanması tavsiye edilen gruplardan bazılarıdır. Uyku problemi yaşıyorsanız doktorunuz tavsiye ediyorsa SaffNight‘ı deneyebilirsiniz.

Yan Etkileri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler:

SaffNight gıda takviyesini kullanırken tavsiye edilen kullanım talimatına uyunuz. Yüksek dozda passiflora bulundurduğundan, baş dönmesi, karışıklık, düzensiz kas hareketleri ve koordinasyonu, bilinç değişikliği ve kan dolaşımı iltihabı gibi bazı yan etkilere neden olabilir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımı tavsiye edilmez. Passiflora içerikli gıda takviyeleri, merkezi sinir sistemini etkileyebilir. Ameliyat sırasında ve sonrasında beyindeki anestezi ve diğer ilaçların etkilerini artırabilir. Eğerzamanlanmış bir cerrahi operasyonunuz var ise en az 2 hafta önce kullanmayı bırakın. Diyabet hastalarının bu ürünü doktor gözetiminde kullanması tavsiye edilir. Staffnight bir gıda takviyesidir. Herhangi bir hastalığın, teşhis, tedavi ya da önlenmesinde kullanılmaz.

SaffNight Fiyatı:

Saffnight 20 kapsül fiyatı: 49.00 Tl

Ruhsat Sahibi Firma:  Generica ilaç

Sizlere bu yazımızda Saffnight safran melisa ve valerian içeren takviye edici gıda kapsülleri nedir, Saffnight ne işe yarar ve nasıl kullanılır hakkında bilgi verdik. Tavsiye üzerine kullanmayın, kullanmadan önce doktorunuza ve ya eczacınıza danışın. Size uygun takviye edici gıdayı kullanmak için doktorununuzun tavsiyesini dinleyin.

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close