Sponsorlu Bağlantı
Trend

Popüler Fotoğraf Düzenleyici Programlar

sponsorlu bağlantı

Sosyal medya artık hemen hemen herkes tarafından kullanılan, kusursuz fotoğrafların paylaşıldığı bir platform haline geldi. Cep telefonlarımızla her anımızın fotoğrafını çekip, fotograf düzenleyici programlar sayesinde kısa sürede düzenleyip paylaşabiliyoruz. Sosyal medya hesaplarınızı güzelleştirecek en iyi fotograf düzenleyicifotoğraf shoplama programlarını sizler için araştırdık. 

Adobe Lightroom CC

Adobe Lİghtroom CC fotograf düzenleyici hem bilgisayarınızda hemde mobil olarak kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Dilerseniz kendi filtrelerinizi bilgisayardan yapıp mobil cihazınıza kolaylıkla aktarabilirsiniz. Birçok fotoğraf düzenleme programına göre çok daha profesyonel fotograf düzenleyici. Uygulamanın dili ingilizce olmasına rağmen kulllanımı oldukça kolaydır. Dilerseniz Adobe Lightroom uygulamasında bulunan auto seçeneği  ile seçtiğiniz fotoğrafınızın ışık ayarlarını uygulamanın kendisinin yapmasına izin verebilir ve ya manuel olarak kendiniz yapabilirsiniz. Adobe Lightroom uygulaması ücretsiz bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.     

VSCO

Fenomenlerin kullandığı fotoğraf uygulamalarından bir diğeri ise VSCO çeşitli filtreleri, filtreleri üst üste uygulama ve fotoğraf kırpma özelliği ile en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Vsco ile RAW formatında fotoğraf çekebilir dilerseniz videolarınıza da filtre uygulayabilirsiniz. Özellikle sıkı instagram kullanıcıları için en iyi fotoğraf düzenleme programı listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Vsco ücretsiz sürümü ve aynı zamanda aylık aboneliği de bulunan bir fotoğraf düzenleyici program. Hem appstore da  hemde google play store da bulabilirsiniz.

FilterLoop

Çeşitli ışık efektleri, harika dokuları ve çok sayıdaki filtreleri sayesinde çokça tercih edilen bir diğer uygulamada Filterloop fotoğraf efekt programıdır. Kullanışlı ve kolayca öğrenebilmeniz için tasarlanmış arayüzü ile, hızlı ve kolay bir şekilde fotoğraflarınızı düzenlemenizi sağlar. Hem appstore da hemde google play store da ücretli ve ücretsiz sürümlerini bulabilir. Ücretsiz filtrelerin keyfini çıkartabilirsiniz.

HUJI

Hujı dışardan fotoğraf yüklemenize izin vermeyen uygulamanın kendisinin çektiği fotoğraflara kendi farklı efektler uygulayan bir fotoğrafa efekt verme programıdır. Genellikle uyguladığı filtrelerle  fotoğraflara retro hava katan Huji bir dönem instagram kullanıcıları tarafından çokça kullanıldı. Hem android hemde iphone kullanıcılarının indirebileceği bu uygulama hala çok sevilen fotograf düzenleyici uygulamalar arasında yer alıyor.

Generate:Video Photo Effects

Generate hem videolara hemde fotoğraflarınıza filtre uygulayabileceğiniz dilerseniz kendi videolarınızı editleyebileceğiniz, video oluşturabileceğiniz bir fotograf ve video düzenleyici program. Dilerseniz galerinizdeki bir fotoğrafı da editleyebilirsiniz. Diğer fotoğraf düzenleme programlarından çok daha farklı efektlere sahip bu uygulama instagram içerik üreticileri tarafından çokça sevilen bir başka programdır. Generate fotoğraf düzenleme uygulaması appstore da bulunuyor.

R4VE

R4VE photoshop programı ile dilerseniz fotoğraflarınıza sticker ve resim ekleyebilir, efek uygulayabilir, yazı yazabilirsiniz. R4VE günümüze çok güzel uyarlamış istediğiniz birçok şeyi tek bir uygulamada bulunduran bir aplikasyondur. Appstore ve google play store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Afterlight

En çok tercih edilen bir diğer fotograf düzenleyici uygulama ise Afterlight fotoğraf düzenleme programıdır. Kolaylaştırılmış,hızlı ara yüzü sayesinde rahat kullanım kolaylığı sağlar. Uygulamada bulunan 75’ten fazla fitre ve 15 araç ayarı ile fotoğraflarınızı güzelleştirir. Dönem dönem ünlü  influencer’ların kendi pluşturdukları filtreleride bu uygumalada bulabilirsiniz. Afterlight fotoğraf düzenleme programı appstore ve google play store’da ücretsiz olarak bulunur. Dilerseniz ücretli versiyonunu satın alabilirsiniz.

Picsart

Picsart ile fotoğraflarınızı kolaj yapabilir, çizim araçlarından faydalanabilir ve fotoğraflarınızı ücretsiz olarak düzenleyebilirsiniz.  Picsart kolaj oluşturucusu 100’lerce şablonu bir arada bulunduruyor ve hergün arkaplan olarak kullanabileceğiniz 1000’lerce resim yüklüyor. Picsart uygulamasını appstore ve google play store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Snapseed

Google tarafından geliştirilen Snapseed iyileştirme ve Hdr dahil 29 araç ve filtre bulunduruyor. Araçlar ile hassas düzenlemeler yapabilir fotoğraflarınıza profesyonel dokunuşlar ekliyebilirsiniz. Standart ölçülerde ve serbest olarak fotoğraf kırpma özelliğide bulunan Snapseed’i google play store’da ve appstore’da ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Arayüzü kolay rahatlıkla kullanabileceğiniz birbirinden başarılı fotograf düzenleyici uygulamayı bir araya getirdik. Fotoğraflarınız için profesyonel görünüm elde ederken kulllandığınız fotoğraf düzenleme programlarını bizimle paylaşmayı unutmayın.  

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close