Sponsorlu Bağlantı
Saç Bakımı

Oksidasyon Kremi İle Saç Açma

sponsorlu bağlantı

Kadınların saç rengini değiştimesi için çok sayıda neden bulunuyor. Bazen kışdan yaza geçerken, bazen de sıradan bir organizasyon için saç rengini değiştiren kadınlar bulunmaktadır. Bu noktada kadınların en büyük yardımcısı ise oksidandır. Özellikle oksidanla saç açma pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir. Yazımızın devamında oksidanla saç açma nasıl yapılır sorusunun yanıtını bulabiliyor olacaksınız.
Kadın olmanın en önemli özelliklerinden biri de saçlarla çok kolay bir şekilde oynanabilmesidir. Saç rengini açmak için oksidan kullanımı yaygındır. Saç boyamak için kullanılan oksidasyon kremleri saç boyasına göre  oksidan volümüne karar verilerek seçilmelidir. Mevcut saçınızın renk tonuna göre uygun numaralı oksidan krem kullanılmalıdır. Günümüzde oksidan krem kullanım oldukça yaygındır diyebiliriz. Özellikle evde bireysel olarak saçını boyamak ya da açmak isteyen kadınlar oksidasyon kremi nedir sorusunun yanıtını merak etmektedir. Saçları boyamak ya da saç rengini açmak için kullanılan oksidasyon kremlerinin kullanımı da oldukça basittir.

Oksidan Nedir?

Oksidan saç açma işlemlerinde kullanılan bir üründür. Merak ettiğiniz oksidan ne işe yarar ya da oksidan kremle saç açma nasıl olur sorusunun yanıtı da burda saklıdır. Önemli olan oksidan krem ne işe yarar konusunda bilgi sahibi olmanızdır. Bunun dışında oksidan saça nasıl uygulanır diye merak ediyorsanız yazımızın kalan kısmını okuyabilirsiniz. Genel olarak 4 farklı numarada oksidan krem bulunmaktadır. 10, 20, 30 ve 40 volüm oksidan kremleri tercih edilmektedir.

Oksidasyon Kremi İle Saç Açma Nasıl Yapılır?

Oksidasyon kremleri saça direk olarak uygulanmamalıdır. Merak edilen sorular arasında yer alan oksidan losyon nedir sorusunun yanıtı da aynıdır. Direk saça uygulamak yerine saç açıcı boyalardan yardım alınarak uygulanması daha sağlıklı olacaktır. Bu noktada koyu renk tonlarına sahip olanların çok daha dikkatli olmaları gerekiyor. Uygulama öncesi oksidan ne demek konusu hakkında bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır. Koyu renk tonundakilerin yüzde 9 ya da yüzde 12’lik oksidanla uygulama yapması gerekir.Genel anlamda oksidan ile saç açma işleminde en iyi sonucu almak için saçın yıkanmaması önerilmektedir. Kirli saça uygulama yapılması daha sağlıklı sonuç verecektir.

Oksidan Kremi Volümleri

Oksidan kremleri farklı numaralarda satılmaktadır. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi 4 farklı oksidan volümü bulunmaktadır. Yazımızın sonunda oksidan ile saç rengi nasıl açılır sorusunun yanıtını bulmuş olacaksınız. Genel anlamda oksidan ile saç açma uygulaması kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Oksidan krem numaraları 10 volümlük oksidan krem ile başlamaktadır. Yüzde 3’lük krem olarak bilinir ve düşük değere sahiptir. Açıcı özelliği çok az olan bu kremin cila uygulamasında kullanıldığını ifade edebiliriz. 20 volümlük oksidan krem ise yüzde 6’lıktır. Beyaz kapatma için ideal üründür. En fazla 1 ton açma özelliğine sahiptir. 30 volümlük oksidan krem ise daha etkilidir. Bu krem yüzde 9’luk kremdir. Saç boyaları ile kullanıldığında koyu olan saç renklerinizi 2-3 tona kadar açabilirsiniz. Son olarak 40 volüm oksidan kreminden bahsetmek istiyoruz. Yüzde 12’lık oksidan krem olarak kabul edilmektedir. Oksidan kremleri içerisinde en etkili olan krem 40 volümlük oksidan kremidir. Bu krem ile saçlarınızı baştan aşağı değiştirmeniz mümkündür. Saç renginizi 4 tona kadar değiştirebiliyorsunuz. İyi bir uygulama ile saç rengi bu krem ile 5 ton bile açılabilmektedir. Çok koyu renk tonuna sahip olan kadınların özellikle sarı gibi açık tonlarda saç rengine dönmek istediklerinde kullanmış oldukları oksidan krem türüdür. Bu tür değişimler için profesyonel destek alınması daha iyi olacaktır.

10 Volüm Oksidan Saçı Ne Kadar Açar?

10 volüm oksidan en düşük volümlü oksidandır. %3’lük olan bu oksidasyon kreminin açma özelliği çok azdır. Cila olarak bilinen Vimleks uygulamalrında ve çok koyu saç boyalarını uygulamada tercih edilir.

20 Volüm Oksidan Saçı Ne Kadar Açar ?

20 volüm oksidan %6’lıktır. Özellikle beyaz kapamalarda tercih edilen 20 volüm oksidan saçı 1 ton açmaktadır. Numalar hakkında doğru bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Uygulamaya saç uçlarından başlamalısınız.  Ense köklerinden başın uç kısımlarına doğru uygulanması daha sağlıklı olacaktır. Saçları bölümlere ayırarak fırça yardımı ile uygulama yapılmalıdır. Uygulama bittikten sonra saçlara masaj yapılmalıdır. Bu şekilde oksidasyon kremi ile saç açma işlemi tamamlanmış olacaktır.

30 Volüm Oksidan Saçı Ne Kadar Açar?

30 volüm oksidan %9’luktur. Oksidan kreminin volümüne saçınızı açmak istediğiniz tona karar verdikten sonra belirlenmelidir. Açık renkli krem saç boyalarıyla birlikte kullanıldığında saçı 2-3 ton açabilen bir oksidan kremidir. Kuaför malzemeleri satışı yapan sitelerden siparişlerinizi verebilirsiniz.

40 Volüm Oksidan Saçı Ne Kadar Açar?

%12’lik oksidan olarak bilinen 40 volüm oksidan saçı 4 tona kadar açar. Kullanımı beyaz saçı olmayanlar veya çok az beyaz saçı olanlar için idealdir. Koyu renkli saçları açmak için genellikle bu oksidan tercih edilir.

Oksidan Krem Kullanarak Saç Rengi Nasıl Açılır?

Oksidan krem kullanarak saç rengi açmak oldukça basittir. Yukarıda vermiş olduğumuz uygulama yönteminde dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de oksidanın saçta en fazla 30 dakika bekletilmesidir. 30 dakikadan fazla bekletilmesi saça zarar verecektir. Özellikle ilk defa uygulama yapacak olanlar oksidan kremlerini kullanarak saç rengini açmak konusunda yeterli bilgiye sahip olmamaktadır. Uygulama sonrasında saç renginizin istenilen tona geldiğini gördüğünüz anda saçınızı soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Kurutma işlemlerini havlu ile yapmanız ve saç kurutma makinesi kullanmadan yapmanız çok daha doğru bir yöntemdir.

Sık Sorulan Sorular

Saç Boyasına Fazla Oksidan Katmak:

Merak edilen bir diğer konuda saç boyasına fazla oksidan katmak konusudur. Verimli sonuç alabilmek için tüp boyayla okisidan aynı ölçülerde olmalıdır. Saç boyasına fazla oksidan katıldığında saç renginde turunculaşma fazlalaşabilir. İstenmeyen sonuçlar elde etmemek için 1:1 oranını uygulamanız tavsiye edilir. Boya ve oksidan karışımı çok iyi yapılmalıdır. Genel anlamda oksidanın saç boyasına karıştırılması ve homojen şekilde çalkalanması gerekir.

Saç Boyası Oksidan Miktarı Ne Kadar Olmalı?

Oksidan miktarı kullanacağınız boya ile eşit miktarda olmalıdır. Oksidan volümünü saçınızı ne kadar açmak istediğinize uygun olarak seçtikten sonra; plastik, porselen veya cam kaplarda karıştırılarak boya hazırlanır.

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close