Sponsorlu Bağlantı
Vücut Bakımı

Lazer Epilasyon ve Lazer Epilasyon Seans Fiyatları

sponsorlu bağlantı

Günümüzde hem erkeklerin hemde kadınların istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için tercih ettiği lazer epilasyon hakkında merak edilenleri cevapladık. Bu yazımızda lazer epilasyon nedir? Lazer epilasyon çeşitleri nelerdir? Lazer epilasyon kaç seansta biter? Lazer epilasyon zararlı mıdır? Lazer epilasyon etkili mi? Lazer epilasyon ne kadar kalıcı? Erkekler için lazer epilasyon nasıl olur? Lazer epilasyon seans fiyatları ne kadar? sorularını cevapladık.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon hem kadınlar hemde erkekler için vücudumuzda bulunan istenmeyen tüylerden kurtulumak için güzellik merkezleri tarafından uygulanan bir epilasyon türüdür. Lazer ışığı diğer ışıklardan farklı dalga boyuna sahip bir ışıktır bu sebeple cilt yüzeyine uygulandığında kıllarda bulunan melanin pigmenti sayesinde kıl köküne odaklanır ve diğer dokulara zarar vermeden kıl kökünü ısıtır ve kıl kökünün yanarak yok olmasını sağlar. Lazer ışınının bu seçiciliğinden dolayı lazer epilasyonda kıl renginin koyu olması lazer epilasyon işleminde daha başarılı sonuçlara ulaşılmasında etkilidir. Lazer epilasyonda başarı sağlanması için kıl tipine uygun yöntemler tercih edilmelidir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Dört farklı lazer epilasyon çeşidi bulunmaktadır. Uygulanacak lazer çeşidini belirlerken farklı cilt tipleri, cilt renkleri ve kıl renklerine uygun olan yöntemler tercih edilir.

 • Aleksandrit lazer epilasyon
 • Diode lazer epilasyon
 • Nd yag lazer epilasyon
 • IPL (Intense Pulsed Light) lazer epilasyon
 • Ruby Lazer Epilasyon

Aleksandrit Lazer Epilasyon

Aleksandrit lazer açık tenli kişiler için uygulanan bir epilasyon yöntemidir. Cilde 3 cm uzaklıktan uygulana bu yöntemde kullanılan lazer ışının dalga boyu 755 nanometredir. Melanin pigmentine çok duyarlı olmasından dolayı koyu tenli kişilere uygulanması uygun değildir. İnce tüylerde artışa sebebiyet verebildiği için boyun ve boyun, yüz, kol ve omuz gibi bölgelerde uygulanması tercih edilmez. Hızı sayesinde geniş alanlarda uygulamada Aleksandrit lazer tercih edilir.

Aleksandrit Lazer Epilasyon Avantajları
 • Diğer lazer yöntemlerine göre Aleksandrit lazer epilasyon çok daha acısız bir yöntemdir.
 • Beyaz tende ve koyu renk kıllarda çok etkilidir.
 • Yapılan seans sonrasında uygulandığı bölgede hiç tüy kalmaz.
 • Epilasyon sonrasında ekstra bakım yapılmasına gerek kalmaz.
 • Geniş alanlar için hızlı bir yöntemdir.
Aleksandrit Lazer Epilasyon Dezavantajları
 • Seans sonrasında geçici olarak ciltte kızarıklıklar ve renk değişimleri gözlemlenebilir.
 • İnce tüylerde tam tersi etki yaparak çoğalmasını sağlayabilir.
 • Koyu tenliler için uygun bir yöntem değildir.

Diode Lazer Epilasyon (Ütüleme Lazer Epilasyon)

Dalga boyu 810 nanometreye kadar ulaşabilen diode lazer koyu cilt rengine sahip kişilerde ince veya kalın tüylerde etkili bir lazer epilasyon çeşitidir. Ütüleme lazer epilasyon olarakta bilinen bu lazer çeşidi Aleksandrit lazere göre daha yeni bir yöntemdir.

Diode Lazer Epilasyon Avantajları
 • Daha uzun dalga boyuna sahiptir bu sebeple cildin daha alt katmanlarına ulaşabilir.
 • Aleksandrit lazer epilasyon yöntemi gibi hızlıdır ve geniş yüzeyler için uygundur.
 • Gönderilen ışının dalga boyu kıl yoğunluğuna göre ve cilt tonuna göre ayarlanabilmektedir.
 • Yüz ve boyun dahil olmak üzere tüm vücut için kullanımı uygundur.
 • Koyu tenlerde kullanılması uygundur.

Diode Lazer Epilasyon Dezavantajları
 • Deride renk değişimleri görülebilir. Cilt yanıklarına sebebiyet verebilir.
 • Kıllar Aleksandrit lazer epilasyon yöntemindeki gibi seans sonrasında hemen dökülmez.
 • Yeni bir yöntem olması nedeniyle sonuçları kesin olarak gözlemlenmemiştir.

NdYag Lazer Epilasyon

Çok koyu tenli kişilerde dahi etkili olan Nd yag lazer dalga boyu 1064 nanometre dalga boyu ile etkisini kılcal damarlarda hissettiren bir lazer epilasyon uygulamasıdır.

NdYag Lazer Epilasyon Avantajları
 • Tüm cilt tipleri için uygundur. En koyu ten renginde ve ince tüylerde dahi etkilidir.
 • Diğer lazer epilasyon türlerine göre seans aralıkları daha uzundur, seansatan sonra tüyler çok daha geç çıkmaktadır.
 • Günümüzde en gelişmiş lazer epilasyon türüdür.
 • Karbon içeren özel bir losyon sürüldükten sonra uygulanır, cilt yanıklarının oluşma riski düşüktür.
NdYag Lazer Epilasyon Dezavantajları
 • Dalga boyu çok daha geniş olması nedeniyle diğer epilasyon yöntemlerinden çok daha ağrılı bir yöntemdir.

IPL (Intense Pulsed Light) Lazer Epilasyon

IPL gerçek anlamda bir lazer epilasyon çeşidi değildir. Lazer ışınları gibi doğrusal değil yayılarak saçılan ışık enerjisi sayesinde uygulanır. Dalga boyu 400-1200 nanometre aralığında ayarlanabilmektedir.

IPL (Intense Pulsed Light) Lazer Epilasyon Avantajları

 • Ayarlanabilen dalga boyu sayesindekişiye özel uygulama sağlanabilmektedir.
 • Yan etkileri diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre çok daha azdır.
 • Vücudun en geniş alanlarına bile hızlı şekilde uygulanabilmektedir.

IPL (Intense Pulsed Light) Lazer Epilasyon Dezavantajları

 • Tüm cilt tipleri için uygun olsada etkisi diğer lazer epilasyon çeşitlerine göre çok daha azdır.
 • Hijyenik koşullarda, uzmanlar tarafından uygulanmadığı taktirde cilt renklerinde değişimler gözlemlenebilir.
 • Kesin sonuç elde etmek için uygulanması gereken seans sayısı diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre oldukça fazladır.

Ruby Lazer Epilasyon

Ruby Lazer epilasyon çok kısa tüyler üzerinde etkili bir lazer epilasyondur. Hem açık hem koyu ciltlere uygulabilir. Küçük bölgelerde etkilidir.

Ruby Lazer Epilasyon Avantajları
 • İnce tüylerde etkili olduğu için çok az acı verir.
 • Hem açık hem koyu ten rengine sahip kişiler için uygundur.
 • Dudak üstü gibi küçük alanlar için harika bir yöntemdir.
Ruby Lazer Epilasyon Dezavantajları
 • Uygulama alanı kısıtlıdır.
 • Açık tende koyu tenden daha etkili sonuç verir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Lazer epilasyon 12 yaşından büyük, kıl oluşumunu tamamlamış, hormonal problemi olmayan tüm cilt tipleri için uygun bir yöntemdir. Lazer epilasyon hamileler, sedef hastaları gibi deri hastalıklarına sahip kişiler, kalp pili olan kişiler ve epilepsi hastaları için uygun değildir.

Erkekler İçin Lazer Epilasyon Nasıl Olur?

Kişisel bakımına özen gösteren birçok erkekte istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon yöntemine başvurmaktadır. Erkekler için lazer epilasyon uygulaması sırt, omuz, göğüs, boyun, ense ve elmacık kemiklerindeki sakallar için yapılmaktadır. Erkeler için uygulanan lazer epilasyon uygulaması kadınlar için yapılan uygulamadan farklıdır. Erkelerin kıl yapısı daha kalın ve koyu olduğundan dolayı lazer epilasyonda daha başarılı sonuçlar elde edilir. Kalın kıl kökleri ve koyu kıl renginden dolayu melanin pigmentinin lazer ışınını yakalası kadınlara göre daha acılı bir uygulama yaşamalarına sebebiyet olmaktadır. Erkek vücudnun salgıladığı yoğun hormonlar kıl üretimini tetiklediği için erkeler için lazer epilasyon uygulaması sonucunda yeniden kıl oluşumu gözlemlenebilir.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan lazer epilasyon seans aralıkları uygulanan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Her insanın hormonal ve fiziki yapısı farklı olduğundan dolayı uygulanması gereken lazer epilasyon seans sayısı değişiklik gösterebilir. Bahsedeceğimiz değerler sağlıklı bir birey için ortalama seans sayılarıdır. Alt bacak, koltukaltı ve genital bölge için genellikle en az 4 en fazla 8 seans uygulanmaktadır. Sırt, kol ve yüz bölgeleri için genellikle  6 ile 12 arasında seans uygulama gerekir. Lazer epilasyon seans aralıkları uygulanan lazerin türüne ve tüy sayısındaki azalmaya göre belirlenmektedir genellikle yüzde 1 ile 1 buçuk ay zaman aralığı olurken, vücutta bu süreç 1-2 ay şeklinde olabilir. Tek seansta kıl kökleri yok olmamaktadır, genellikle kıl kökleri zayıflar ve kılların uzaması gecikir.

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Lazer epilasyon uygulaması uzamanlar tarafından zararsız bir uygulama olarak belirtilmiştir. Uygulanan lazer çeşidine göre bazı yan etkiler görülebilmektedir. Bu yan etkiler genellikle ciltte oluşan hiperpigmentasyone veya hipopigmentasyona sebep olabilmektedir. Koyu ten rengine sahip kişiler cilt renginde koyulaşma ve yanık oluşma ihtimali çok daha yüksektir. Uygulama sırasında ve sonrasında ciltte kaşıntı olması normal bir durumdur. Her uygulamada olduğu gibi hijyen lazer epilasyon içinde çok önemlidir. Çok nadirende olsa enfeksiyon kapma riski vardır.

Lazer Epilasyon Etkili Mi?

Lazer epilasyon ile ilgili en çok merak edilen sorulardan bir diğeri ise Lazer epilasyon etkili mi? sorusudur. Lazer epilasyon kıl köklerinin zayıflamasını ve yanmasını sağladığı için istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlar. Günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yapılan uygulamalarda lazer epilasyon yaptıranlar seans sayısı değişiklik gösterse dahi istenmeyen tüylerde azalma gördüklerini belirtmişlerdir.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Kalıcı?

Lazer epilasyonun amacı kıl köklerini zayıflatıp sayıca azaltmaktır. Yapılan birçok uygulamada yeni lazer epilasyon yöntemlerinde tekrar kıllanmalar gözlemlenmemiştir. Ancak lazer uygulama işlemleri bittikten sonra ilerki yıllarda tekrar tüylenme görülebilir. Zayıflamış kıl kökleri ilerleyen dönemlerde tekrar büyüme eğilimi gösterebilirler. Tüylenme görülse bile bu tüyler oldukça zayıf ve az sayıdadırlar. Hormonal değişiklikler ve bozukluklar görülmediği sürece lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı çözümdür.

Lazer Epilasyon Seans Fiyatları Ne Kadar?

Lazer epilasyon fiyatları uygulanacak olan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin tüm bacak ile koltuk altı aynı fiyatta değildir. Ayrıca fiyatlar kadın ve erkekler için farklıdır.

Lazer Epilasyon Seans Fiyatları 2019 

Kadın Lazer Epilasyon Seans Fiyatları 
Yüz Lazer Epilasyon Fiyatları150,00 TL
 Dudak Üstü Lazer Epilasyon Fiyatları50,00 TL
 Koltuk Altı Lazer Epilasyon Fiyatları70,00 TL
 Kol Lazer Epilasyon Fiyatları200,00 TL
 Bacak Lazer Epilasyon Fiyatları600,00 TL
 Göbek Lazer Epilasyon Fiyatları75,00 TL
 Genital Bölge Lazer Epilasyon Fiyatları150,00 TL
 Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Fiyatları80,00 TL
 Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları750,00 TL
Erkek Lazer Epilasyon Seans  Fiyatları
Kaş Ortası Lazer Epilasyon Fiyatları35,00 TL
 Sakal Üstü Lazer Epilasyon Fiyatları75,00 TL
 Koltuk Altı Lazer Epilasyon Fiyatları90,00 TL
 Kol Lazer Epilasyon Fiyatları350,00 TL
 Bacak Lazer Epilasyon Fiyatları750,00 TL
 Göğüs Lazer Epilasyon Fiyatları350,00 TL
 Genital Lazer Epilasyon Fiyatları350,00 TL
 Sırt Kılları Lazer Epilasyon Fiyatları350,00 TL
 Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları1.500,00 TL

Belirtilen fiyat aralıkları değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak lazer epilasyon seans fiyatları yukarıda belirtilen listedeki gibidir.

Bu yazımızda lazer epilasyon nedir? Lazer epilasyon çeşitleri nelerdir? Lazer epilasyon kaç seansta biter? Lazer epilasyon zararlı mıdır? Lazer epilasyon etkili mi? Lazer epilasyon ne kadar kalıcı? Erkekler için lazer epilasyon nasıl olur? Lazer epilasyon seans fiyatları ne kadar? sorularına cevap vererek lazer epilasyon hakkında bilgi vermeyi amaçladık.

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close