Sponsorlu Bağlantı
Cilt BakımıKozmetik Ürünler

Isana Med Silikonsuz Cilt Beyazlatan Sabun

sponsorlu bağlantı

Isana med Sabun Nasıl Kullanılır?
Isana med Silikonsuz Sabun Ne işe yarar?
Isana med silikonsuz sabun gerçekten cilt beyazlatıyor mu?
Cildimiz bazı dış etmenlerden dolayı zamanla koyulaşabilir. Kimi zaman cilt lekeleri buna sebep olurken kimi zamanda melanin pigmenti artışı ciltte renk eşitsizliklerine sebep olabilir. Cilt beyazlattığı idda edilen Rossmannlarda satılan Isana med sabun nasıl kullanılır? Isana med sabun Ne işe yarar? Isana med sabunun içeriği nedir? Isana med silikonsuz sabun gerçekten cilt beyazlatıyor mu? Isana med sabun nerede satılıyor? tüm bu  vücut güzellik olarak sizler için cevapladık.

Isanamed Silikonsuz Sabun Nedir?

Isana med silikon içermeyen sabun pH 5.5 değere sahiptir. Özellikle hassas ciltler için yumuşak ve cilde dost etken maddeler içeren bu sabun günlük kullanım için idealdir. Normal bir cildin pH değeri 4-6 arasında olmalıdır. İdeal değeri ise 5.5’tir. Cildin pH değerini korumak adına pH değeri 5.5 olması cildin bağışıklığı ve sivilce oluşumunun engellenmesi için önemli bir etkendir. Cilt bariyerini güçlendiren Isana med sabun içermez, silikonsuzdur ve alkali barındırmaz. Cildi kurutmadan nazikçe pH dengesini koruyarak temizler.

 Isana med Sabun Nasıl Kullanılır?

Yüz temizleme işlemine başlamadan önce ellerinizi iyice yıkayın tamamen temizlendiğine emin olduktan sonra yüzünüzü ılık su ile nemlendirin. Isana med sabunu elinize alarak bir miktar köpürtün ve köpürttünü cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak sürünüz. Daha sonra ılık su yardımıyla sabunu cildinizden arındırın. Yıkama işleminden sonra sabunu köpükten arındırıp kuru serin bir yerde muahfaza edin. Hijyenik ortamda sakladığınıza emin olun. Isana med sabun haricen kullanılır.

Isana med Silikonsuz Sabun Ne işe yarar?

Isana med silikonsuz sabun ciltteki kiri, fazla sebumu arındırır ve cilt bariyerini güçlendirir. Cildin pH dengesini korur ve akne oluşumunu engeller. Isana med sabun makyaj temizlemek için uygun değildir. Günlük cilt temizleyici olarak kullanıma uygundur.

Isana med Sabunun İçeriği Nedir?

Isana med sabun içeriğinde: disodium lauryl sulfosuccinate,sodium coco-sulfate, triticum vulgare wheat) starch, cetearyl alcohol, parafin,aqua, citric acid, parfum, coco-glucoside, glyceryl oleate, sodium cocoamphoacetate, bisabolol, panthenol, propylene glycol, titanium dioxide bulunduruyor. Peki bu maddeler ne işe yarar?

Disodium Lauryl Sulfosuccinate:

Yüzey aktif madde, temizleyici madde olarak görev alır. Sağlık açısından tehlikesi düşük kimyasallardandır.

Sodium coco-sulfate:

Yüzey aktif maddedir,temizleyici olarak görev alır. Sağlık açısından tehlikesi düşük kimyasallardandır.

Triticum vulgare wheat) starch:

Buğdaydan elde edilen bir nişasta çeşitidir. Akışkanlığı ve katılığı dengeler.

Cetearyl alcohol:

Setearil Alkol, bitkisel veya sentetik kaynaklardan gelebilen setil ve stearil alkollerin bir karışımıdır. Opaklaştırıcı maddedir.Sağlık açısından tehlikesi düşük kimyasallardandır.

Parafin:

Sıvı parafin, kozmetiklerde ve tıbbi amaçlar için kullanılan oldukça rafine bir mineral yağıdır.

Citric acid:

Kişisel bakım ürünlerinde asitliği ayarlamak veya yaşlanma karşıtı ürünler durumunda cildin soyulmasını ve yeniden büyümesini teşvik etmek için kullanılır.

Coco-glucoside:

Sıvı temizlik maddelerine ve şampuanlara köpürme, temizleme, bakım ve viskozite arttırıcı madde olarak kullanılabilecek yüzey aktif maddedir.

Glyceryl oleate:

Gliseril Oleat, doğal olarak oluşan bir yağ asidi olan gliserin ve oleik asitten oluşur. Nazik temizleyici maddelerdendir.

Sodium cocoamphoacetate:

Sodyum Cocoamphoacetate, hindistancevizi yağı kaynaklı bir yüzey aktif cismi, köpüklendirici ve bakım maddesidir.Hassas ciltler için ve bebeklerin cildi için kullanılan bir kimyasaldır.

Bisabolol:

Bisabolol tatlı bir çiçek aromasına sahiptir ve çeşitli kokularda kullanılır. Aynı zamanda yüzlerce yıldır kozmetiklerde cilt iyileştirici özellikleri nedeniyle kullanılmaktadır. Bisabolol’ün tahriş önleyici, iltihap önleyici ve anti-mikrobiyal özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.

Panthenol:

Panthenol, nemlendirici olarak farmasötik ve kozmetik ürünlerinde kullanılır. Yara iyileştirici özelliğe sahiptir.

Propylene glycol:

Bazı ilaçlar, kozmetikler veya gıda ürünlerinde fazladan su emmek ve nemi korumak için kullanılır.

Titanium dioxide:

Güneşten koruyucu yapımında popüler olan titanyum dioksit, yapıştırıcıdan boyaya ve daha fazlasına kadar her şeyi üreten çok yönlü bir kimyasaldır. Genellikle mineral makyaj formüllerinde, beyazlatıcı ve göz kremlerinin altında bulunur.

 Isana med silikonsuz sabun gerçekten cilt beyazlatıyor mu?

Sabunun içeriğine baktığımızda titanium dioxide göze çarpıyor. Titanum dioxide güneş kremlerinde bolca kullanılan cildi UVB ışınlarına karşı koruyan bir maddedir. Cilt beyazlatma kremlerinin bir çoğu bu maddeyi barındırır. Bu etken madde cildi güneşten korumak için kullanıldığı için doğrudan güneş ışığına maruz kalan cildi koruyabilir ama kesin olarak Isanamed sabun cilt beyazlatmada başarılıdır diyemeyiz.

Isana med Silikonsuz Sabun Nerede Satılıyor?

Isana med Silikonsuz sabun Rossmann mağazalarında satılmaktadır. İnternet üzerinden de birçok yerde bulabilirsiniz.

Isana med Sabunu Nerelerde Kullanabilirim?

Isanamed sabunu genital bölge haricinde cildinizde kullanabilirsiniz. Genital bölgenin pH değeri farklı olduğu için genital bölgede kullanımı tavsiye edilmez.

Isana med Sabun Kullananlar Memnun Mu?

Isana med sabun kullananlar sabunun cildi kurutmadan, kayganlık hissi yaratmadan temizlediğini ve yağlanmayı kontrol altına aldığını belirtmişlerdir. İçerdiği hafif parfümü sayesinde temizlik sonrası ferahladıklarını ve sabunun temiz hissettirdiğinden bahsetmişlerdir.

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close