Sponsorlu Bağlantı
Cilt Bakımı

Hamileler İçin Güneş Kremi Önerileri

sponsorlu bağlantı

Hamilelikte de vücut D vitaminine ihtiyaç duyar ve D vitamini sentezi  için güneş ışınlarından faydalanırız. Bebeğin kemik gelişimi için D vitamini sentezi önemlidir. Peki güneşin zararlı ışınlarından ve hamilelikte güneş yanığı riskinden nasıl korunulmalıdır?

Hamilelikte güneş kremi kullanımı nasıl olmalı? sorusunu daha önceki yazımızda cevaplamıştık. Hamilelikte (gebelikte) güneş kremi kullanımı hakkında bilgi vermiştik. Bu yazımızda ise hamileler için güneş kremi tavisyelerine yer vereceğiz. Hamilelikte mümkün olduğu kadar yan etkileri olmayan, doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.  Hamileler için güneş kremi önerilerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hamilelik Döneminde Hangi Kozmetik Ürünler Kullanılmalı?

Hamilelik döneminde en çok rastlanan durumlardan birisi çatlak oluşumu ve kaşıntı problemidir. Çatlak oluşumunu engellemek için cildin nemli tutulması gerekir. Cildinizi nemlendirmek için pahalı ürünlere ihtiyacınız yok, uygun fiyatlı ürünlerle de hamilelik dönemi boyunca çatlak oluşumunu engelleyebilirsiniz. Doğal hindistan cevizi yağı ve organik kakao yağı kullanarak çatlak oluşumunu engellebilirsiniz. Karın, basen, gögüsler, kollar ve bacaklar: sabah, akşam ve banyodan sonra mutlaka nemlendirilmelidir.

Nemlendiricinin yanında doğal içerikli cilt temizleyici ürünler, güneş kremi kullanımı hamilelik döneminde de kişisel bakımınız için önemli adımlardandır. Kullandığınız ürünlerin kokusuz, temiz içerikli olmasına özen göstermelisiniz.

Güneşin zararlı ışınlarından yaz-kış korunmamız gerekir. Özellikle hamilelik döneminde güneşin zararlı etkilerinden korunmak için ve leke oluşumunu en aza indirmek için hamilelikte güneş kremi seçimi önemlidir.

Ilginizi Çekebilir >>> Hamilelikte Kullanabileceğiniz Güneş Kremi <<< 

Hamilelik Döneminde Hamilelik Öncesi Kullanılan Kozmetik Ürünler Kullanılmaya Devam Edilmeli Mi?

Hamilelik ile birlikte kullanmakta olduğunuz tüm kozmetik ürünlerini bebeğin sağlığı için detaylı bir şekilde elden geçirmeniz gerekir. Hamilelik öncesi kullandığınız her bir ürünün içeriğine dikkatli bir şekilde bakılması gerekir. Uzmanlar tarafından zararlı içeriğe sahip ürünlerin hamilelikte kullanılması tavsiye edilmiyor. Alkol, paraben, fenoksyetanol, A vitamini türevleri ve sülfat türevleri içeren ürünler hamilelik boyunca uzak durmanız gereken içeriklerdir.

Hamilelik Döneminde Kullanılması Gereken Güneş Kremlerinin Özellikleri Nelerdir?

Hamilelik döneminde kullanmanız gereken güneş koruyucularda ilk bakılması gereken güneş kreminin içeriği ve filtreleri olmalıdır. Alkol, paraben ve fenoksyetanol  gibi zararlı içerikler içermemelidir. 100% mineral filtreli güneş kremleri hamileler için güneş kremi seçerken en önemli kriterlerdir. SPF 50 değerinde hassas ciltler için özellikle geliştirilmiş olan güneş koruyucuları kullanmanız cildinizi hem güneşin zararlı etkilerinden korunmanızı sağlar hem de cildinizin lekelenmesine karşı cildinizde bir koruyucu kalkan etkisi yaratmış olursunuz.

İlginizi Çekebilir >>> HAMİLELİKTE GÜNEŞ KREMİ KULLANIMI <<<

Hamileler İçin Güneş Kremi Önerileri

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close