Sponsorlu Bağlantı
Cilt BakımıGüzellik Sırları

Evde Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

sponsorlu bağlantı

Kirpikler gözümüzü belirginleştirir ve bakışlarımıza anlam katar. Kadınlar her zaman daha gür ve uzun kirpiklere sahip olmak ister. Kirpikleri uzatmak ve gürleştirmek için piyasada çeşitli serumlar bulunmaktadır ancak evde kirpik uzatmak ve gürleştirmekte mümkündür. Bahsedeceğimiz yöntemlerle sizde daha uzun ve gür kirpiklere evde sabip olabilirsiniz.

Kirpik Uzatma

Kirpiklerimiz bakışlarımıza derinlik kazandıran, dış etmenlerden koruyan yapılardır. Kullandığımız maskaralar, mevsimler geçişler ve çeşitli faktörlerden dolayı zaman zaman dökülürler. Bazı insanlarda kirpikler genetik olarak kısa ve düzdür ancak kirpikleri evde doğal yollarla uzatmak mümkündür.Kirpik uzatmak için maskalaralar, takma kirpiklerle uğraşmak istemeyenler için etkili  kirpik uzatma yöntemlerini bir araya getirdik.

Kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Doğal kirpik uzatma yöntemleri ve kirpik uzatma kürü ile dilediğiniz uzun ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpikleri ne uzatır? Kirpik uzatmak için ne yapılmalı? Vazelin kirpiğe iyi geir mi? Vazelin kirpikleri uzatır mı? Vazelin kirpik döker mi? Sarımsak kirpik uzatır mı? Tüm bu soruların cevabını sizler için araştırdık.

Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpik çoğaltma,kalınlaştırma, gürleştirme ve uzatma yöntemlerinden başarılı sonuçlar elde etmek için öncelikle kirpiklerinizin makyajdan, kir ve tozdan arındığına emin olun. Kullanacağınız ürünlerin daha iyi şekilde emilmesi için temiz kirpiklere uygulanmasını tavisiye ederiz.

 • Beslenme alışkanlğınızı gözden geçirmenizi tavisye ederiz. Günlük olarak farklı vitaminler içeren meyveler tüketmelisiniz. Diyetinize yulaf ekleyin, yulaf silikon bakımından zengindir kirpiklerinizin uzamasında önemli rol oynar.
 • Kirpiklerinize temiz bir pamuklu çubuk yardımıyla saf zeytin yağı uygulayın. Saf zeytin yağı saçımız gibi kirpikleride besler ve güçlendirir. 4 hafta uygulandığında gözle görülür sonuç elde edeceksiniz. En etkili kirpik çoğaltma yöntemlerinden birisidir.
 • Temiz bir maskara fırçasıyla kirpiklerinize E vitamini sürün.E vitamini yağı kirpik bakımı sayesinde kirpikleriniz kalınlaşıp güçlenecektir. Fırça yardımıyla kirpiklerinizin harekete geçerek sağlıklı uzamasına yardımcı olursunuz.
 • Biotin alımına dikkat edin. Fındık, badem, tam tahıl ve muzdan bir B vitamini çeşidi olan biotin ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 • Hergün düzenli olarak göz makyajınızı nazikçe temizleyin. Gözlerinizi ovalamaktan kaçının. Kirpiklerinizi dökmeden ve göz çevrenizi çekiştirmeden makyajdan arındırmaya özen gösterin.

Vazelin ile Kirpik Uzatma

Vazelin kirpiğe iyi gelir mi, vazelinin kirpik gürleştirir mi? 

Vazelin ile kirpik uzatma mümkündür. Vazelin kirpik uzatmada ve gürleştirmede etkilidir. Vazelini temiz kirpiklerinize pamuklu çbuk yardımıyla uygulayıp gece boyunca bekletebilir ve ya 15 dakika bekletip daha sonra ılık suyla temizleyebilirsiniz. Vazelini kirpiklerinize bolca uygulamayın, yeri miktarda uyguulandığından emin olun aksi taktirde kirpiklerinizi ağırlaştırır ve dökülmelere sebep olabilir. Ayırca bir diğer dikkat etmeniz gereken adım ise arındırırken ve sürerken gözünüze kaçırmamaktır.

Vazelinin Kirpiklere Faydası

Vazelin eğer kirpikleriniz için E vitamini yağı bulamıyorsanız iyi bir alternatiftir. Vazelin ile kirpik uzatmak mümkündür. Eğer uzun kirpiklere sahipseniz zun kirpiklerinizinde gürleşmesine ve kalınlaşmasına yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir >>> Vazelinin Faydaları – Vazelin Ne İşe Yarar? <<<

Vazelin Kirpik Döker mi?

Vazelinin kirpiklere faydası kadar zararıda olabilir. Vazelini kirpiklere hergün uygulamak tam tersi etkide yaratabilir bu yüzden vazelinin kirpiklere en fazla haftada 4 gün uygulanması önerilir.

Sarımsak Kirpik Uzatır mı?

Sarımsak kirpik uzatır mı sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Sarımsağın sağlımız için ne kadar faydalı olduğunu duymuşssunuzdur peki kirpiklerimize bakım yapıp beslediğini biliyor muydunuz? Kıl köklerindeki bakteri üremesini önlerek kıl köklerinin güçlenmesni sağlar.

Sarımsaklı Kirpik Uzatma Kürü

Kirpik kalınlaştırma ve kirpik uzatmanın yolu evde yapacağınız basit ve etkili kürlerden geçiyor. İlk olarak sarımsaklı kirpik kürümüzle başlayalım.

MALZEMELER
 • Bir sarımsak

Bir sarımsağı ikiye bölün ve suyunu kirpik uçlarına dikkaklice sürün, göz yakacaktır ancak sarımsağın içerisinde bulunan madde kirpiğin gürleşmesine ve uzamasını sağlar. Bu yöntem ile uğraşmak istemeyenler aktardan doğal sarımsak yağı temin edebilirler. Sarımsağın suyunu badem yağı veya zeytinyağına karıştırarakta kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Badem Yağ Kirpik Uzatma

Badem yağı kirpiklerinizdeki pH dengesini koruyarak kirpik oluşumunu tetikler ve kirpikleri nemlendirerek kırılganlığı azaltıp esneklik sağlar. Badem yağı içerdiği mineral ve vitaminlerden dolayı kirpikleri besler ve uzan çıkmasını sağlar, mevcut kıl köklerini güçlendirir. Badem yağının önemli avantajlarından birisi de hafif ve her cilt tipi için uygun olmasıdır. Ağır kokusu olmadığından dolayı kozmetik sektöründe bolca tercih edelir.

Badem Yağlı Kirpik Kürleri:
MALZEMELER
 • 1 çorba kaşığı badem yağı
 • 3 adet ceviz
 • 3 adet fındık
 • 1 tatlı kaşığı soya yağı
 • 1 tatlı kaşığı buğday özü yağı
 • 1 çay kaşığı lanolin

İlk olarak bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı, 3 adet ceviz, 3 adet fındık ve bir tatlı kaşığı kadar soya yağını bir kapta karıştırın. Daha sonra karışımı ocakta yavaş bir şekilde 10 dakika kadar ısıtın ve süzün.Son olarak elde ettiğiniz süzülmüş karışıma bir çay kaşığı kadar da lanolin ekleyin ve karışımı cam kavanozda saklanır. Yatmadan önce hergün kirpik diplerine sürün. Etkisini 3 hafta içinde göreceksiniz.

Talı Badem Yağı ve Hint Yağı Kürü
MALZEMELER
 • 2 tatlı kaşığı hint yağı
 • 2 tatlı kaşığı badem yağı

Badem yağı hint yağıyla karıştırıldığında etkisi 2 kat artacaktır. İki tatlı kaşığı badem yağı ve hint yağını bir kavanozda karıştırın, temiz rimel fırçası ile kirpiklerinize uygulayın. Etkisni görebilmek için gece uygulayıp sabaha kadar bekletiniz.

Hint Yağ Kirpik  Uzatma

Hint yağı doymamış yağ asitleri barındıran mucizevi bir yağdır. Yıllardır saç, kirpik ve kaş bakımında kullanılır. Her gece uyumadan önce temiz maskara fırçasıyla hint yağını kirpiklerinizi tarayarak uyguladığınızda kirpiklerinizin uzatıp gürleştiğini fark edeceksiniz. Kirpik uzatma ve güçlendirme yöntmeleri arasında en etkililerinden birisidir. Kirpik çıkaran doğal ürünler listesinde başı sıradadır.

Argan Yağ Kirpik Uzatma

Argan yağı güzelleştiren, antioksidan bakımından oldukça zengin, nemlendirici bir yağdır. Son zamanlarda çokça popüler olan argan yağı kozmetik sektöründe fazlaca kullanılmakta olan değerli yağlardandır. Zengin içeriğiyle birçok problemle savaşan argan yağı kaş ve kirpik gürleştirmek de için tercih ediliyor. E ve D vitamin deposu olan argan yağı kirpiklere elastik doku kazandırır kırılarak dökülmelere karşı korur.

Argan Yağının Kirpiklere Uygulanışı

Makyaj temizleme ürünlerinde de tercih edilen bu yağ göz makyajınızın nazik şekilde temizlenmesini sağlar.Argan yağı cılız ve seyrek kirpiklerin güçlenip, dökülmesini engeller. Böylece kirpik yapısının güçlenmesine katkı sağlar.  Argan yağını kirpiklere uygulamadan önce kirpiklerinizin makyajdan ve kirden arındığına emin olmak için günlük temizleyicinizle kullanmadan önce cildinizi ve kirpiklerinizi temizleyin. Ilık argan yağı kirpikleri saha çok besler dilerseniz parmak uçlarınızda ısıttığınız argan yağını parmaklarınızla kirpiklerinize uygulabilirisiniz. Ellerinizle dokunmak istemezseniz argan yağını pamuklu çubuk ve ya temiz maskara fırçası yardımı ilede uygulayabilirsiniz. Argan yağı uygularken yağın kirpik diplerine ulaştığından emin olun. Argan yağının etkisinidan daha iyi yararlanabilmek için yatmadan önce sürülüp sabaha kadar bekletilmesi tavsiye edelir. Gece boyunca kirpik diplerine yedirerek sürdüğünüz argan yağı kirpik köklerini besler ve güçlendirir. Yeni kirpik oluşumuna sağlıklı ortam oluşturur. Sabah uyandığınızda ıslattığınız makyaj pamuğunu kullanarak argan yağı kirpiklerden arındırılır bu işlem her gece tekrarlanır. Hasar görmüş kirpiklere sabipseniz kirpikleriniz kısa sürede sağlığına kavuşur, sağlıklı kirpikleriniz güçlenir ve gürleşir.Böylelikle argan yağı kirpik uzatır mı? sorusunu cevaplamış olduk.

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close