Sponsorlu Bağlantı
Cilt BakımıGüzellik Sırları

Dudak Dolgunlaştırmak İçin Ne Yapılır?

sponsorlu bağlantı

Makyaj ile dudak dolgunlaştırmaktan sıkıldıysanız, cerrahi işlemler yaptırmaktan çekiniyorsanız, evde dudakları dolgunlaştırmak ve doğal yolla dudak kalınlaştırmak için sizlere vereceğimiz doğal yollarla kalıcı dudak dolgunlaştırma yöntemlerini  ve dudak büyütme egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Dudak Nasıl Dolgunlaştırılır?

Dolgun dudak görünümüne ulaşmak için evde uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler vardır. Evde doğal ve bitkisel yöntemlerle dudak dolgunlaştırma yöntemleriyle kalıcı veya geçici olarak dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

Estetik ameliyat veya dudak dolgusu için yapılan iğneli işlemlerden çekinenler için bu yazımızda dudak dolgunlaştırma egzersizleri, tarçın yağı dudak dolgunlaştırma, vicks ile dudak dolgunlaştırma, vazelin ile dudak dolgunlaştırma, nane yağı ile dudak dolgunlaştırma, diş fırçası ile dudak dolgunlaştırma, diş macunu ile dudak dolgunlaştırma,  kaşıkla dudak kalınlaştırma, yöntemleri ile ince dudaklar nasıl dolgunlaşır açıklayacağız.

 

Dudak Dolgunlaştıran Bitkisel Yağlar

Bahsedeceğimiz bitkisel yağlar sayesinde dudak büyütme evde nasıl yapılır, hangi bitkisel yağlar nasıl kullanılmalıdır bunlardan bahsedelim.

Nane Yağı ile Dudak Dolgunlaştırma

En çok bilinen yöntemlerden birisi  nane yağı ile dudak dolgunlaştırma yöntemidir. Aktardan edindiğiniz nane yağından bir miktar parmak uçlarınıza alarak dudaklarınıza yedirin. Hafif yanma etkisini ve karıncalanmayı hissedeceksiniz. Kan dolaşımını hızlandırdığı için böyle hissetmeniz normaldir. Dudaklarınızın dolgun görünmesini istediğinizde bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Tarçın Yağı Dudak Dolgunlaştırma

Tarçınla dudak büyütme nasıl olur? Tarçınla dudak dolgunlaştırma yöntemleri nane yağı kadar popüler bir evde dudak dolgunlaştırma yöntemdir. Aktarlardan bulabileceğiniz tarçın yağını hafifçe dudaklarınıza sürün. Daha sonra ellerinizle masaj yaparak dudaklarınıza yedirin. Kısa süre içerisinde dudaklarınızın dolgunlaşıp kalınlaştığını gözlemleyebilirsiniz. Nane yağında olduğu gibi karıncalanma hissi yaşayabilirsiniz. Evde dudakları dolgunlaştırmak için tarçın yağı dudak dolgunlaştırma yöntemi güvenli yöntemlerden biridir.

Balla Dudak Dolgunlaştırma

Dudağa bal sürmek dudakların kalınlaşması için tercih edilen bir diğer yöntemdir. Balı kullanmadığınız bir fırçasına sürün. Daha sonra dudaklarınızı nazikçe fırçalamaya başlayın. Fırçalama hareketi kan dolaşımını arttıracaktır. Bal ile birlikte uygulandığında dudakları yumuşatır, hücre yenilenmesini hızlandırır ve diş fırçasının dudaklarda oluşturacağı hassasiyeti azaltır. Bu yöntemi tekraralaığınızda dudaklarınızın dolgunlaştığını ve pürüzsüzleştiğini fark edeceksiniz.

İlginizi Çekebilir >>> Dudaklara Bal Sürmek <<<

Dudak Büyütme Yöntemleri

Estetik ameliyat yapmadan acısız ağrısız dudakları büyütmek mümkündür ancak kalıcı çözümler değildir. Geçici dudak büyütmek dudak büyütme hareketleri ile mümkündür.

Dudak Dolgunlaştırma Egzersizleri

Önereceğimiz hareketleri tekrarladığınızda daha dolgun ve büyük dudaklara sahip olabilirsiniz.İlk olarak cildinizi soğuk uyla yıkayın, soğuk su kan dolaşımını hızlandıracaktır. Daha sonra anlatacağımız dudak dolgunlaştırma egzersizlerini onar defa tekrarlayın. Aşama aşama hareketlerin sayısını arttırarak bir ayın sonunsa 20şer defa yapmaya özen gösterin.

İlk hareketimiz dudakları açma germe hareketi olacak. Ağzınız açıkken dudaklarınızı gerin ve sonra sıkıca kapatın.Bu hareket yüz kaslarınızın rahatlamasına daha sonra yapacağımız hareketlerde zorluk çekmemenizi sağlayacaktır. Daha sonra ağzınız kapalı şekilde dudaklarınızı sağa ve sola hareket ettirin. Yüz kaslarınızı sıkmamaya özen gösterin.

İkinci hareket olarak dudaklarınızı gerin ve derin derin nefes alın.Nefesinizi verirken dudaklarınızı hafifçe büzün ve mum üfler gibi yapın.

Bir diğer haretketimiz ise derin derin nefes alıp dudakları büzerek yavaşca nefesinizi verin.

Ağzınızı  mümkün olduğunca yayarak açın içinizden 10 a kadar sayarak bu şekilde bekleyin. Daha sonra dudaklarınızı serbest bırakarak rahatlatın ve hareketi tekrarlayın.

Vazelin ile Dudak Dolgunlaştırma

Evde çabasız şekilde dudak dolgunlaştırmak mümkün.Vazelin ile dudak dolgunlaştırma birçok kadının tercih ettiği yöntemlerden biridir.Bu yöntem için elinizin altında bulunması gereken kullanmadığınız bir diş macunu ve vazelindir. Kullanmadığınız diş fırçasının üzerine bir parça vazelin koyarak dairesel hareketler ile masaj yaparak dudaklarınıza sürün. Vazelin ile dudak dolgulaştırma yönteminden verim alabilmek için 10 dakika boyunca masaj yapmaya devam etmeniz gerekir. Dudaklarınız karıncalanmaya başladığında kan dolaşımı hızlanmaya başlar ve vazelinin içerisinde bulunan mineral yağlar deri altına nufuz etmeye başlar.Evde dudakları dolgunlaştırmak için etkili yöntemlerden birisidir.

Vicks ile Dudak Dolgunlaştırma

Diğer dudak dolgunlaştırma yöntemlerinde olduğu gibi vicks ile dudak dolgunlaştırma yönteminde de kullanmadığınız diş fırçasından yardım alabilirsiniz. Mentol içeren vicksi dudağınıza doğrudan uyguladığınızda ani olarak dolgunlaşma gözlemlersiniz ancak bu dolgunluk diş fırçası ile masaj ile birlikte daha kalıcı olur. Dudaklarınıza kullanmadığınız diş fırçası ile 10 dakika boyunca masaj yapın. karıncalanma hissi başladığında elinize aldığınız bir miktar vicksi parmaklarınızla dudaklarınıza masaj yaparak yedirin. 10 dakika boyunca vicks ile dudaklarınıza masaj yapın ve vicksi dudaklarınızdan nazikçe temizleyin. Daha sonra çok az miktarda vicksi lip balm gibi haifiçe uygulayarak dolgunluğun daha uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz. Dudağa vicks sürme yöntemini 1 hafta düzenli uyguladığınızda dudaklarınızdaki dolgunluk uzun süreli olacaktır.

Diş Macunu Dudak Dolgunlaştırma

Dudak dolgunlaştırmak için evde uygulayabileceğiniz çabasız yöntemlerden biride kullanmadığınız diş fırçanıza bir miktar diş macunu sıkıp hafifçe dudaklarınızı fırçalamaktır. Diş macunlarında bulunan mentol ile diş fırçasının yapacağı masaj dudaklarınızın dolgun görünmesini sağlar. Bu masajı 30 saniye boyunca uygulayıp ara verip tekrar uygulayın ve dolgun dudaklara sahip olun.

Kaşıkla Dudak Kalınlaştırma

Kaşıkla dudak dolgunlaştırma yöntemi ile ince dudaklar nasıl dolgunlaşır sorusuna cevap vermiş olacağız. Dudakları kalın ve dolgun göstermek için öncelikle temiz bir yemek kaşığını buzdolabınızın dondurucu bölümüne koyup yaklaşık 1 saat bekletin. Yaklaşık 1 saat beklettiğiniz kaşığı soğuk yanığına sebep olmamsı için 10 saniye dışarda bekletin. Daha sonra kaşığın bombeli tarafını 30 saniye dudaklarınızda gezdirin. Bu işlemi 10 saniye aralıklarla kaşık ısınmaya başlayana kadar tekrarlamaya devam edin. Bu işlemin sonunda dudaklarınızın dolgunlaştığını göreceksiniz. Daha uzun süreli sonuç için sonrasında dudağınıza mentollü lip balm ve ya nane yağı uygulayabilirsiniz. Kaşıkla dudak dolgunlaştırma yönteminde dikkat etmeniz gereken kaşığın metal olmasıdır ve mutlaka cildinizle direkt temas etmeden önce 10 saniye kadar oda sıcaklığında bekletmeye özen gösterin.

Buhar banyosu ile dudak büyütme

Buhar banyosu ile dudak büyütme yöntemi evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir diğeridir. İhtiyacınız olan şey kaynamış su ve limondur. 1 bardak kaynamış suyun içerisine 5-6 damla limon suyu damlatarak bir karışım elde edin. Elde ettiğiniz karışımı dudaklarınıza yaklaştırarak buharın dudaklarınza temas etmesini sağlayın. Buhar banyosu sonrasında yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden birini uygulauarak dolgunluğun kalıclığını arttırabilirsiniz.

Dolgun dudaklar için doğal yöntemler size cazip gelmiyor ise dudak dolgunlaştırmanın en bait yöntemlerinden biri makyaj ile dudakları dolgun götermektir. Dudağınıza rujunuzu uygulamadan önce dudak renginizden bir ve ya iki ton koyu dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçeveleyip haifçe doldurun daha sonra dudağınızın ortasına daha açık renk bir ruj ile hafif dokunuşlar yapın. Daha belirgin alt dudak için dudağınızın alt kısımına küçük kontür uygulaması yaparak alt dudağınızı belirginleştirebilirsiniz.

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close