Sponsorlu Bağlantı
Cilt BakımıKozmetik Ürünler

Deritus Krem: Nedir? Nasıl Kullanılır?

sponsorlu bağlantı

Deritus Krem:

Deritus cream 30 g tüp şeklinde ambalaja sahiptir. İlaç değildir, cilt bakımına yardımcı, egzama, alerjik reaksiyonlara karşı yatıştırıcı olarak kullanılır. Ayrıca bebek, çocuk ve yetişkinlerde atopik dermatit tedavisinde özellikle el ve yüz egzamalarında tedavi edici, steroid içermeyen uzun süreli kullanıma uygun tedavi edici güçlü bir kremdir. Etkili kremlerden biri olan Deritus krem nedir, deritus kremin içerisinde neler bulnur, nerelerde kullanılır, Deritus krem nasıl kullanılır ayrıntılı şekilde yazımızda bahsettik.

Deritus Krem Nedir?

Pediatrik cilt bakım kremidir, yetişkenlerde kullanabilir. Kızarıklık, egzama, kaşıntı, gibi reaksiyonlara karşı yatıştırıcı bakım kremidir. Kuruluk, gerginlik, hassasiyete karşı bakım oluşturabilir.deriye uygulandığında derinin en üst tabakası olan epidermise ait hücrelerin yenilenmesini uyarır ve yenilenmeyi hızlandırır. Deritus krem 30g’lık beyaz rekli tüp ambalajlarda satılır.

Deritus Krem İçerisinde Neler Bulunur?

Stronsiyum, Matricaria recutita, Mentha piperita, Chamomile, Avena sativa, Allantoin, Camphor, Dekspantenol, Aloe barbadensis, Glisirretinik asit, Bisabolol

Stronsiyum:

Yer kabuğunda en bol bulunan elementtir.Günlük hayatımızda meyve ve sebzelerden ve hatta solunum yoluyla bile vücuda alınabilir.

Matricaria recutita:

Mayıs papatyası ve ya tıbbi papatya olarak bildiğimiz baharda açan papatyalardır. Eczacılık ve tıp alanında oldukça sık kullanılır. Yaraları iyileştirici özelliği vardır.

Mentha piperita:

Nane bitkisinin yaprakları genellikle esans olarak kullanılır antiseptik özellik sağlar ve koku verir.

Chamomile:

Mayıs papatyası ekstraktlarından biridir, yara iyileştirici özelliğe sahiptir.

Avena sativa:

Yulaf ekstresidir ve alkaloidler, steroller, kalsiyum, demir, B vitaminleri, gerekli aminoasitler olan lisin ve methionin’in de dahil olduğu bir çok biyoaktif bileşene sahiptir.

Allantoin:

Nemlendirici, yumuşatıcı etkisinden dolayı kremlerde ve nemlendiricilerde sıklıkla kullanılan doğal bir kimyasaldır. Yaraların iyileşmesine ve en üstteki sert ve ölü derinin düşmesini sağlayarak yerine yeni ve yumuşak derinin geçmesine yardımcı olur.

Camphor:

Kafur ağacı olarak bilinir. Yağı kaşıntıya ve egzemaya iyi gelir. Kullanım oranı önemlidir.

Dekspantenol:

Derin olmayan yanıklar, sıyrıklar, deri, meme başı ve anüs çatlaklarında ve pişiklerde derinin dezenfeksiyonunu sağlar ve tahriş olmuş deriyi onarır.

Aloe barbadensis:

Aloe Vera bitkisnin özsuyu ve jeli harici olarak cildi nemlendirmek amacıyla kullanılır. Akne, yanık ve akut – kronik alerjik reaksiyonlarda cildi rahatlatmak ve iyileştirmek amacıyla kullanılır.

Glisirretinik asit:

Meyan kökü özü tatlandırıcı ve anti bakteriyel olarak kullanılmaktadır.

Bisabolol:

Sarı papatyadan elde edilen bu bitkinin iltihap giderici ve yatıştırıcı etkisi vardır.

İçerisinde pek çok faydalı etken maddeyi barındıran bu kremin faydalarından bahsedelim.

Deritus Kremin Faydaları

Deritus krem içerisinde bulunan iyileştirici, hücre yenileyici etken maddelerden dolayı cildi rahatlatır. Egzama, kuruluk ve kaşıntıyı giderir ve cildi nemlendirir.

Deritus Krem Nerelerde Kullanılır?

Yetişkinlerde el, yüzde, bebeklerde pişik önleyici olarak kullanıma uygundur.Deritus Kremi hassas ciltler ve tüm cilt tipine sahip kişiler rahatlıkla uygulayabilir.Cilde kaybettiği nemi kazandırmaya yardımcı olurken hassas cilde sahip bebeklerde tahrişi ve pişiği önlemek içinde kullanılmaktadır.

Deritus Krem Nasıl Kullanılır?

Deritus Krem doktorunuz tarafından önerildiğinde harici olarak, gerektğinde temiz cilde günde 3-4 defa uygulanabilir. Kesiklere ve açık yaralara uygulanmamalıdır. Yara izi tedavisinde daha iyi sonuç alabilmek için yara kapandıktan sonra kullanılması gerekir. Böylelikle hücre yenilenmesini ve doku oluşumunu hızlandırır.    Açıldıktan sonra 6 ay içerisinde tüketilmelidir.

Çocuklarda kullanım:

Deritus krem çocuklarda ve bebeklerde kullanıma uygundur. Bebeklerde pişiği önler ve pişiği yok eder.

Deritus Krem Fiyatı:

Deritus 30g krem fiyatı  :  79.00 Tl

Ruhsat sahibi Firma: Assospharma

Sizlere bu yazımızda Deritus krem nedir, Deritus krem ne işe yarar ve nasıl kullanılır hakkında bilgi verdik. Tavsiye üzerine krem kullanmayın kullanmadan önce doktorunuza ve ya eczacınıza danışın. Kremi kullanmak için doktorununuzun tavsiyesini dinleyin.

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close