Sponsorlu Bağlantı
Cilt BakımıGüzellik Sırları

Cilt Beyazlatmada Bilinmesi Gereken İçerikler

sponsorlu bağlantı

Ten rengi, kadınlar için her zaman için özen gösterilmesi gereken bir hassasiyet olmuştur. Birçok masalda hikayede, küçüklüğümüzden beri prenseslerin ciltlerinin pamuk gibi beyaz ve kusursuz olduğu betimlenmiştir. Pamuk Prenses masalını bilmeyenimiz yoktur; cildi kar kadar beyaz tüy kadar yumuşaktır olarak betimlenmiştir. Bu masallarla büyüyen kız çocukları da büyüdüklerinde haliyle daha beyaz ve ipek gibi bir tene sahip olmayı düşler. Aslında masallardaki gibi bir cilde sahip olmak çok da zor değil, sadece cilt beyazlatmak için gerekli içeriklere sahip ürünleri tercih etmeniz gereklidir.

Cilt beyazlatıcı içerikleri tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise, içeriğin ne oranda kullanıldığıdır. Örnek verecek olursak; herhangi bir kremin arka yüzeyindeki içindekiler kısmına baktığınızda birden fazla içerik görürsünüz, fakat her içerik aynı düzeyde kullanılmamıştır. Mesela; içerik listesinde başta yazılanlar genelde krem içerisinde en çok bulunanlardır. Yani bir kremin içerisinde Niacinamide içeriğinin olduğunu fark ettiniz; eğer sonlara doğru yazılmışsa bilin ki, içinde %1-2 arasında kullanılmıştır. Bu da o kremden yeterince verim alamamanıza yol açar. Satın aldığınız cilt bakım ürünlerinin içerikleri adeta bir dedektif edasıyla analiz etmeniz gerekebilir. Cilt eşitsizliklerini gideren, cildinize bakım yaparak cildinizin daha yumuşak ve genç olmasını sağlayan içeriklere beraber göz atalım.

1)İnci Tozu (Pearl Powder)

İnci tozu, Çin tıbbında çok uzun yıllardır kullanılan ve etkisi kanıtlanmış bir içeriktir. Zararlı ultraviyole ışınlarının vücuda emilimini engeller ve leke oluşumunun önüne geçer. Aynı zamanda yüksek miktarda aminoasit içermektedir, bu özelliğiyle de sağlıklı bir cildin oluşumunu destekler. İnci tozu, günümüzde birçok krem, serum ve sabunların içerisinde bulunmaktadır. Cilt bakım ürününüzü seçerken içinde yüksek miktarda inci tozu olmasına dikkat edebilirsiniz.

2)Niacinamide

Niacinamide, cilt bakımında oldukça değerli bir içeriktir. Daha çok güneş ışınlarının sebep olduğu lekeleri onarmakta tercih edilen bileşendir. Aynı zamanda iltihaplı sivilcelerin bırakmış olduğu izleri tedavi etmekte de oldukça başarılıdır. Niacinamide; cilt beyazlatmaktan çok, ciltte oluşan renk eşitsizliklerini dengelemekte iyidir. Bu içerik aynı zamanda cildin doğal ışıltısını ortaya çıkaran bir niteliğe sahiptir, yani birçok yüz kreminin içinde bulunarak cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar.

3)Meyan Kökü

Meyan kökü daha çok Kore ürünlerinde tercih edilen bir içeriktir. Bir diğer ismiyle “Licorice extract” olarak da bilinmektedir. Meyan kökü, uzun süredir geçmeyen lekelerin yerleşmiş lekelerin giderilmesinde oldukça etkili bir etken maddedir. Aynı zamanda cildin daha esnek olmasını sağlayarak elastikiyetini korumaktadır.

4)Arbutin

Pirinç Doğu mutfağının vazgeçilmez bir besin kaynağıdır. Aynı zamanda Kore ürünlerinin de bir numaralı vazgeçilmez içeriğidir. Pirinç karbonhidrat olarak oldukça besleyici bir besindir. Aynı zamanda da cilt bakımında tercih edildiğinde kısa vadede hızlı sonuçlar almayı sağlamaktadır. Pirincin içerisinde bulunan PABA maddesi güneşe karşı koruyucu özelliğiyle bilinmektedir. Aynı zamanda içerisinde bulunan “allantoin” maddesi de cildin onarılmasına güneş yanıklarının tedavi edilmesinde etkilidir. Pirinç içeriği; cilde düzenli olarak uygulandığında cildin daha berrak parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamaktadır. Korelilerin, cam gibi cilt (glass skin) olarak tarif ettikleri cilde sahip olunmasını sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir >>> Pirinç Suyunun Cilde Faydaları <<<

Bu yazımızda cilt beyazlatmak için gereken içerikleri sizlerle paylaştık. Ciltte beyazlama sağlamak için kullanacağınız cilt beyazlatma kremi veya cilt bakım ürünlerinin içeriklerini kontrol ederek size ne kadar fayda sağlayacağını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close