Sponsorlu Bağlantı
Cilt Bakımı

Çene Botoksu Nedir? Çene Botoksu Zararlı Mıdır?

sponsorlu bağlantı

Kadınlardan sonra erkeklerin de sıklıkla yaptırmaya başladığı estetik operasyonları arasında çene botoksu kısa sürede çok fazla ilgi görmeye başladı. Özellikle Hollywood yıldızları sayesinde çene ucu dolgusu, ünlüler tarafından moda halini alınca Türkiye’de yoğun ilgi görmeye başladı. İlgi artınca çene botoksu fiyatları da değişkenlik gösterdi, günümüzde birçok estetik merkezi yüz hatlarına uygun dozaj uygulayarak çene botoksu uyguluyor. Her insan aynada istediği görüntüyü görmek ister ve göremediği zaman da devreye estetik operasyonlar girer. Bu operasyon sayesinde çene kemikleri belirginleşir ve yüzün görünümü üçgen şekline daha çok benzemeye başlar. Böylelikle kemikli yüz hatları görünümü oluşur. Ünlülerde ilk baktığımızda onları çok beğenmemizin nedenlerinin altındaaslında onların yüz şekli de yatar. Çünkü bir insana ilk baktığımızda gördüğümüz onun yüzüdür. Vücut güzellik sizler için çene dolgusu nedir? Çene botoksu nedir? Çene botoksu zararlı mıdır? sorularına cevap verdi.

Çene Dolgusu Nedir?

Yüz şeklini en çok değiştiren estetik operasyonlardan birisi olan çene dolgusu, sanıldığının aksine
aslında oldukça basit bir müdahale ile gerçekleştirilmektedir. Çene dolgusu, çenede estetik görünümü sağlamak için ve boşlukları boldurmak için yüzü ovalleştirmede kullanılan işlemdir. Dolgu maddesi olarak hiyolarünik asitten faydalanılır. Etksi çene botoksuna göre daha uzun sürmektedir, yaklaşık 6-24 ay sonra yenilenmesi gerekir. Hiyolarünik asit suyu seven jel yapılı bir maddedir bu sebeple dolgu yaptıran kişilere bol su tüketmeleri tavsiye edelir. Kesiksiz bir operasyon olması dolayısıyla bu estetiği yaptıracak kişilerin korkmasını gerektirecek bir durum yoktur.

Çene Botoksu Nedir?

Çene botoksu çenede oluşan kırışıklık veya biçimsiz görünümü engellemek için çiğneme kasına botoks işlemidir. Botoks kasları gevşetir ve kırışıklık görünümünü yok eder. Botoksun etkisi 3 gün içerisinde başlar ve 10 günde tamamen oturur. Ünlülerin de bu operasyonu sıklıkla yaptığından bahsettik. Peki çene dolgusu yaptıran ünlülerden bazıları kim?

Çene Dolgusu Yaptıran Ünlüler

Çene dolgusu yaptıran ünlüler dediğimizde aslında ilk bakışta fark etmesek de birçok ünlünün yüzüne dikkatli baktığımızda veya geçmişteki fotoğrafları ile karşılaştırdığımızda bunu fark edebiliyoruz. Son zamanlarda oldukça popüler olan çene dolgusu yaptıran ünlülerin bazılarını sizlerle paylaşıyoruz.

Çene dolgusu yaptıran Türk ünlüler: Demet Özdemir, Fahriye Evcen, Aleyna Tilki, Meryem Uzerli, Ebru Şallı

Çene dolgusu yaptıran yabancı ünlüler: Kim Kardashian, Kylei Jenner, Iggy Azalea, Madonna gibi ünlü isimler.

Çene Sıkma ve Gıcırdatma Botoksu

Çok bilinmese de dişlerini çok sıkan insanlarda da estetik operasyon gerekli olabilmektedir. Diş sıkma nedenleri genel olarak bilinmese de bazen uyku halinde insanların bu davranışı sürdürdükleri bilinmektedir. Aşırı diş sıkılması da çene yapısını bozabilmektedir. Diş sıkmadan kaynaklı çene eklemi ağrısı ve kulak ağrısı sorunları içinde çözüm yoludur. Çene sıkma botoksunu (diş sıkma botoksu), anatomik yapısı karmaşık olduğundan dolayı botoks dozajı ayarlamada uzman bir hekim yapmalıdır.
Çene dolgusuna dönecek olursak; en çok merak edilen sorulardan Bir diğeri ise;

Dolgu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Eğer iyi bir klinikte çene dolgusu yaptırırsanız sonucu çok kısa bir süre içerisinde gözlerinizle fark edebilirsiniz. Çene botoksu yaptıranlar genellikle sonucunu çok hızlı bir şekilde alabildiklerini söylerler. Çünkü başta belirttiğimiz gibi; korkulacak ve endişe duyulacak bir operasyon değil, tam tersine basit bir müdahale ile gerçekleştirilen bir estetik operasyonudur.

Zamanla insanların bu operasyona duyduğu ilginin artması da çene ucu dolgusu konusunda uygulamaların daha çok gelişmesine yol açmıştır. Teknolojik gelişmeler her zaman tıpta da yansımasını göstermiştir. Dolayısıyla operasyon yapılacak aletler de zaman içerisinde hastaların lehine gelişme göstermiştir.

Çene Botoksu Fiyatları

Estetik operasyonlarına ilginin artması ve uygulamaların çoğalması ile beraber artık çene botoksu fiyatları da insanların cebini yakmayı bıraktı diyebiliriz. Çünkü estetik operasyonlarının yapıldığı ilk dönemlere göre fiyatlarda ciddi bir gerileme söz konusu oldu.

Aslında kliniğe gelen insanlar öncelikle nasıl bir yüz hattına sahip olmak istediklerini doktora söyledikten sonra akıllarında şöyle bir soru oluşuyor:

Botoks Mu Dolgu Mu?

Bu sorunun en iyi cevabını ise muayeneyi yapan doktor verebilir.Çünkü her insanın yüz şekli ve ihtiyacı olan operasyon farklılık gösterir. Dolayısıyla bu konu ile ilgili genel geçer bir yorum yapmak sağlıklı olmayabilir. Ancak botoks açısından yorum yapmak gerekirse massester botoks çoğu insan tarafından tercih edilmekte diyebiliriz.

Çene Botoksu Zararlı Mıdır?

Her tıbbi uygulama birtakım riskler barındırır. Dolayısıyla estetik yaptırmak isteyenler de çene botoksu zararları konusunda endişe duyabiliyorlar. Ancak bilinmelidir ki basit bir müdahale olması da onun vereceği zararları minimuma indiriyor. Hatta estetik sonrası yüzde morluk bile oluşmuyor. Çene botoksu öncesi sonrası fotoğraflarında bile hiçbir şekilde şişlik ve morluk gözlemlenmiyor.

Massester Botoks Yaptıranlar Memnun Mu?

Massester botoks yaptıranlar memnun mu diye soracak olursanız cevabımız evet oluyor.
Çünkü insanlar, hem görmek istedikleri yüz hatlarına çok kısa bir süre içerisinde kavuşuyorlar, hem de hiçbir ağrı ve problem yaşamıyorlar. Siz de kemikli ve oval bir yüz yapısına sahip olmak istiyorsanız en yakın zamanda estetik operasyon yapan bir klinikten yardım alarak aynada istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close