Sponsorlu Bağlantı
Diyet

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Alınır?

sponsorlu bağlantı

İnsanlarımız kilo konusunda iki ana başlık altında yer alıyor, çok kilolu olup kilo vermek isteyenler ve çok zayıf olup kilo almak isteyenler. İkinci ana başlığı inceleyerek zayıf insanların, kısa sürede kilo almalarını sağlayacağız. 1 ayda 10 kilo almak için yapılması gerkenler ve yapılmaması gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Alınır?

1 ayda nasıl 10 kilo alınır anlatıma birkaç husus ve dikkat edilmesi gereken bir öneri ile başlayalım.

 • 1 ayda 10 kilo alayım derken, aşırı kilo almayı hiç şüphesiz kimse istemez, bu nedenle kilo almak için düzensiz ve aşırı besin tüketmek değil, düzenli ve orta düzeyde besin tüketmeye dikkat etmelisiniz. Her ne kadar düzenli bir besin öğünleri geçirseniz de bazen bu yollar olumlu sonuçlanmaz, bunun nedeni 2 can sıkıcı hastalıktır.
 • Tıp dilinde “düzensiz çalışan tiroid hormonları” yani bu da demek oluyor ki, siz her ne kadar enerji verici besinler ve içecekler alsanız da vücudunuz tiroid hormonları sayesinde sizin aşırı enerji harcamanıza neden olacaktır.
 •  Normal hayatta size bulaşan bir mikrop, enfeksiyon, ne kadar yemek yerseniz yiyin o besinlerin vücutta yakılarak kullanımını engelleyecektir.
 • Bu can sıkıcı hastalıkların doğal yoldan kaybolmasını beklerseniz ya zaman kaybedersiniz ya da boşuna beklemiş olursunuz, bu iki konu için doktorunuza başvurmanızı şiddetle tavsiye ederiz.
 • Kalori kilo almanın ya da vermenin kısacası kilo kelimesinin yapı taşıdır. Bir günde uyuyarak, yürüyerek, çalışarak, koşarak harcadığınız kalorileri geri kazanmaya çalışmazsanız kilo almaz aksine verirsiniz, fakat harcadığınız kalori kadarını hatta daha fazlasını alırsanız kilo almaya başlarsınız. Günlük istatistiklere döktüğümüzde 24 saatte ortalama 500 kalori alabilirseniz, haftada 500 gr kilo alırsınız.

 • Sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorum derseniz, kilo alma programı ile öğünlerinizi düzene sokup dengeli ve normalinden biraz fazla yemek yemelisiniz.
 • Kuru yemiş, çerez türleri fabrika yüzü görmeden doğal yollardan bireye sağlıklı bir şekilde yağ kazanmasını sağlar, aksine fabrika çıkışlı yiyeceklerde bulunan yağlar son derece tehlikelidir.
 • Yağ ve karbonhidrat ağırlıklı besinleri tüketmeyi tercih edin, zira kilolar yağ ve karbonhidratlar sayesinde adım adım yükselecek.
 • Protein tozları kilo almanızı sağlayabilir, fakat doğru kullanımlarda, eğer düzenli besleniyorum kilo almaya başladım diyorsanız, protein tozlarını tavsiye etmiyoru. Zira sağlıksız sonuçlar doğurabiliyor. Kilo aldırıcı protein tozlarını temin ettiğiniz eczane ya da spor salonlarının gerekli birimlerinden kullanım talimatlarını öğrenin.

Kilo Almanın Yolları

Sağlıklı beslenerek kilo almanın yollarını sziler için araştırdık.

Öğün Miktarınızı Arttırın

Nasıl kilo alınır sorusuna cevap arıyorsanız ilk dikkat etmeniz gerekn günlük öğün miktarınızı arttırmak olacaktır. Günde 3 ana öğünün dışında diyet listenize kalorisi yüksek besinler eklemelisiniz. Günde 5 öğün yemeyi hedefleyerek hızlı kilo almayı başarabilirsiniz. Kilo aldıran yiyecekler ile ara öğünlerinizi destekleyebilir: muz, fıstık ezmesi, dondurma, meyve suyu gibi yüksek kalorili atıştırmalıkları tercih edebilirsiniz. Kilo almanın en kolay yolu öğün miktarını arttırmak ve alınması gereken günlük kalori miktarının altına düşmemektir.

İki Kere Kahvaltı Yapın

Hızlı kilo alma programı oluştururken diyet listenizi iki öğünden oluşan kahvaltı şeklinde hazırlayabilirsiniz. İlk kahvaltınızı sabahın erken saatlerinde yapın 2-3 saat sonra tekrar yüksek kalorili besinlerden oluşan kahvaltı hazırlayın. Hızlı ve sağlıklı şekilde kilo almanıza yardımcı olacaktır.

Protein, Yağ ve Karbonhidrat Dengesini Koruyun

Diyetinizin sağlıklı sonuçlar vermesi için bu üç makrobesin öğesinden dengeli şekilde tüketin. Protein kaynaklarını: et, balık, süt ve süt ürünlerinden; yağ kaynakları: balık yağı, zeytin yağı, avakado, badem, ceviz ve karbonhidrat kaynaklarını: makarna, pirinç, meyveler ve tüm tahıl ürünlerinden karşılayabilirsiniz.

Bol Bol Su İçin

Kilo almak için tükettiğiniz karbonhidrat, yağ ve proteinlerin işelnmesi için bol bol su tüketin. Su vücudun en temel ihtiyaçlarındandır günde en az 10 bardak su tüketmeye özen gösterin.

Kilo Aldıran Yiyecekler

Kilo alma yöntemleri hakkında fikir sahibi olduğumuza göre kilo aldıran yiyecekler listesinden bahsedebiliriz. Hızlı ve sağlıklı şekilde kilo almanızı sağlayacak aynı zamanda kas kütlenizi arttırmanıza yardımcı besinler şu şekildedir:

 • Süt
 • Pirinç
 • Kırmızı Et
 • Patates ve Nişastalı Besinler
 • Somon ve Diğer Yağlı Balıklar
 • Proteinli Gıda Takviyeleri
 • Kurutulmuş Meyveler
 • Tam Tahıllı Ekmekler
 • Yumurta
 • Yoğurt
 • Bitter Çikolata
 • Kuruyemiş ve Fıstık Ezmesi

Kilo almak istiyorum, kilo almak için ne yapmalıyım?, nasıl kilo alınır? diyenler bu yollarla kilo almaya başlayabilirler, fakat kilo almakla birlikte vücudunuzda düzensiz yağlar meydana gelebilir bu yüzden düzenli olarak ta egzersiz ve spor yapmaya aksatmayın. Kilo aldıran ilaçlar veya  kilo aldırıcı toz kullanmadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Comments

0 comments

sponsorlu bağlantı
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close